ÉJsivár

2009.01.07. 00:55

       Nemtelen, jeltelen.
                                 Csöndes és fekete.
   Remegő.                                                 Fagyos.

                       Hideg.

       A sötét bársonya a vakító havat is eltakarja. A lelkem nem ép. Továbbra is kutatok. És továbbra is kutatlak. Játsszuk a macska-egér játékot, vagy inkább a halál játékát az élettel.

       Az élet küzd, szaporodik, burjánzik, a lehetetlenből is lehetségest csinál. A halál vakon és érzéketlenül söpör végig, s amerre jár, az életből lészen halál.

      Rothadó hús, rothadó test, rothadó lélek. Kiült már a karikákban. Meddig csaphatom be a testem, s a lelkem vajon mekkora életösztönnel rendelkezik?

      Olykor úgy érzem: jobb hagyni. Ellenni csendben, prédikálni a vizet, miközben vedelem a bort, s a részegség egyetlen örömöm, közben kifelé egyedi csillogás illúzióját mutatom.

      Érzem: általad lettem valaki, s miattad lettem még annál is senkibb, mint aki voltam valaha. Érinthetetlen gyémánt vagy. Hozzám nem mérhető, nem fogható. Sárrög vagyok melletted, de mégcsak meg sem csorbíthatom ragyogásod, bármennyire is szeretnék néha foltot ejteni makulátlanságodon - csak meggyűrni kissé, hogy ne legyen olyan érintetlen.

De nem lehet. Oda, ahol te vagy, tőlem semmi sem jut el. Megtehetném, hogy porig alázlak, s te is megtehetnéd ugyancsak, és értelme semmi nem lenne. Te is tudod ezt. A kezedbe adtam magam. Gyöngyeimet a disznó elé szórtam, aki elégedetten röfögött is rajtuk egy sort, majd jó disznóhoz mérten a szaros sárba tapodta azokat.

      Még mindig hull a könnyem, még nem apadt el. Bár már vannak jobb időszakok. Jön a tavasz. "Isten" segíts! Ez a dolgod. Varázsolni akarok: ahogy egykor belevarázsoltam az életembe; ismételném a csodát!

A KAROM! -- LÉGY! --M e g i n t    V e l e m!

Ahogy egykor a vágyam hozott, akarom, hozzon ismét! Nem kell más, TE kellesz! Akarlak! Ez a dolgod, légy itt!

     Hallod, érzed, tudod, engedj hát hívó szómnak: s jöjj! Én Várok Rád!

 

 

A bejegyzés trackback címe:

https://zenit.blog.hu/api/trackback/id/tr481696814

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása